Salon to miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną i pomieszczenie, w którym przyjmujemy gości. Ze względu na swoją funkcję musi być więc zarówno przytulny, jak i elegancki. O efekcie końcowym decyduje wiele elementów, a jednym z nich są podłogi. Wiele osób przekonało się, że nieprzemijający styl i klasę mają przede wszystkim propozycje na bazie drewna. W naszym artykule podpowiadamy, jak dobrać podłogę do naszych potrzeb i jak skomponować ją z całością aranżacji.

Dobieranie podłogi – na co zwrócić uwagę?

Podczas dobierania podłogi do naszego salonu, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Jednym z najważniejszych czynników są parametry techniczne. Salon jest pomieszczeniem, w którym podłoga musi być bardzo wytrzymała i odporna na wgniecenia. Cechy, na które warto zwrócić uwagę to przede wszystkim klasa ścieralności, grubość poszczególnych elementów, czy odporność na promieniowanie UV. Oprócz wymagań technicznych ważne są również walory estetyczne. Podłoga powinny współgrać ze stylem pomieszczenia, szczególnie z elementami, takimi jak meble, czy kolor ścian. Warto też pamiętać o podstawowych zasadach urządzania wnętrz. Jeżeli salon jest mały i ciemny, bardziej odpowiednie będą jasne podłogi, które optycznie powiększą pomieszczenie. Z kolei do jasnego i dużego pokoju, śmiało możemy wybrać propozycję w ciemniejszym odcieniu. Wszystko jednak zależy od naszych osobistych upodobań i preferencji.

Deski podłogowe – doskonałe wykończenie

Jeśli szukasz propozycji do salonu, skorzystaj z naszej oferty desek podłogowych. Wszystkie nasze produkty doskonale wpasowują się w modne obecnie stylizacje, a ich jakość wynika z doskonałego wykonania i najwyższej klasy materiału. Powierzchnia naszych desek podłogowych podlega procesowi olejowania i lakierowania, dzięki czemu całość zyskuje niepowtarzalny, elegancki wygląd. Niektóre z wybarwień, jakie posiadamy w naszym asortymencie noszą nazwy Grey Wolf, Cream Pudding, Real Nature, Sweet Honey, Cream Cake, Light Gray, czy Red Fox. Określenia te mówią same za siebie, przywodząc na myśl doskonale dopasowane, modne odcienie. 

Deski podłogowe, które oddajemy do Państwa dyspozycji, są efektem doskonałego zaprojektowania i najwyższej dbałości o detale. Poszczególne produkty dopasowane są do potrzeb klientów, tak by umożliwiać stworzenie pięknego, nowoczesnego salonu. Wszystkie propozycje można uzupełnić przez dodanie listew lakierowanych, bądź fornirowanych, które decydują o stylu i elegancji.

Deska warstwowa – serce salonu

W naszej ofercie znajdziesz też szeroką ofertę desek warstwowych. Ich powierzchnia zewnętrzna cechuje się grubością sześciu milimetrów i wykonana jest z eleganckiego, szlachetnego materiału, jakim jest dębina. Druga warstwa ma grubość aż dziesięciu milimetrów i stworzona jest na bazie sklejki wilgocioodpornej prasowanej krzyżowo. Dlaczego ta propozycja doskonale sprawdzi się w Twoim salonie? Przede wszystkim dlatego, że dzięki warstwowej konstrukcji i blokowaniu krzyżowemu jest bezpieczna, stabilna i odporna na szkodliwe działanie wilgoci. 

Zaprezentowane na naszej stronie www deski warstwowe występują w dwóch różnych klasyfikacjach: Rustikal i Natur. Czym się cechują? Wersja Rustikal oznacza deski o zróżnicowanej barwie i strukturze, w których pojawiają się ozdobie wyglądające sęki. Druga opcja, czyli Natur oznacza deski, które posiadają naturalnie wyrównaną barwę i dowolny układ usłojenia.  

Podłoga olejowana i surowe deski 

W naszej ofercie znajdziesz także deski olejowane, które łączą w sobie doskonały wygląd z jakością i bezpieczeństwem. Zastosowana technika wpływa na wybarwienie elementów i uwypukla pozytywne cechy drewna, przez co nadaje mu niepowtarzalny wygląd. Olejowanie sprawia też, że podłoga w salonie staje się odporna na codzienne użytkowania. Zmniejszone zostaje przyciąganie kurzu, co ma ogromne znaczenie dla alergików.

Z kolei dla osób, które cenią sobie indywidualizm i oryginalność, przygotowaliśmy surowe deski dedykowane do dalszej, samodzielnej obróbki. Takie elementy pozwalają na podjęcie decyzji o sposobie wykończenia i zastosowanej technice, dzięki czemu masz bezpośredni wpływ na wygląd podłogi w Twoim salonie. Dodatkowo w naszej ofercie znajdziesz produkty, które posłużą Ci do pracy i dzięki którym wybarwisz deski na kolor odpowiadający Twoim preferencjom. Możliwe jest także dobranie niestandardowych wymiarów desek, których nie spotkasz w podstawowej ofercie.