Podłoga jest ważnym elementem każdego domu, ponieważ to po niej się poruszamy. Musi być odpowiednio wykończona, aby prezentowała się nienagannie, ale także chodzenie po niej było komfortowe. Dlatego znajdziemy na niej płytki, wykładziny, dywany czy drewno od PRESTIGE Decor. Jednak spośród wielu różnych materiałów to właśnie drewno cieszy się największą popularnością w przy wyborze wykończenia podłogi. Jest przyjemne w dotyku, ma ciekawą fakturę i jest bardzo trwałe. Na rynku możemy wyróżnić podłogi lakierowane oraz olejowane. Te dwa rodzaje wykończenia drewna są bardzo rozpowszechnione. Warto jednak skupić się na deskach olejowanych, poznać ich cechy oraz zalety, by mieć przekonanie, że warto wybrać ten rodzaj produktu.

Cechy desek olejowanych

Deski olejowane to drewno impregnowane odpowiednimi olejami naturalnymi. Wyróżnia je kilka charakterystycznych cech. Przede wszystkim drewno olejowane ma strukturę otwartą. Przez to chłonie więcej wody, ale również ją oddaje, w przeciwieństwie do lakierowanego. Jednocześnie jest bardziej odporne na wilgoć. Stąd jest często stosowane w miejscach narażonych na większą wilgotność. Ogólna struktura drewna oraz sposób impregnacji sprawiają, że doskonale przewodzą ciepło emitowane przez ogrzewanie podłogowego. Olejowane deski prezentują się nienagannie, a sam olej zakrywa drobne niedoskonałości, jak np. wgniecenia. Olej sprawia, że drewno nabiera większej głębi, co korzystnie wpływa na wygląd wnętrza. Podłogi z desek olejowanych są bardzo przyjemne i ciepłe w dotyku, a także wykazują właściwości antypoślizgowe. Olbrzymią zaletą jest także ich prosta renowacja. Jednak to właśnie doskonały wygląd stanowi ich najważniejszą cechę, jest naturalny, głęboki i bardzo klimatyczny.

Renowacja i odświeżenie

Renowacja desek podłogowych olejowanych oraz odświeżenie w zasadzie należą do najprostszych czynności, które może wykonać każdy. Warto jednak pamiętać, aby robić to regularnie, by ich trwałość utrzymywała się jak najdłużej. Sam zabieg odświeżenia olejowania jest relatywnie prosty, ponieważ można samodzielnie pokryć deski odpowiednimi preparatami do codziennej pielęgnacji lub okresowej konserwacji.