Zajmujemy się produkcją i sprzedażą lakierowanych listew przypodłogowych. Wytwarzamy je na bazie płyt MDF, które są bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w obróbce od listew tradycyjnych, ale podobnie jak one wymagają impregnacji. Oferowane przez nas listwy są z każdej strony zaimpregnowane, czyli nasycone i utwardzone transparentną żywicą UV, która wzmacnia i zabezpiecza listwy przed szkodliwym działaniem pleśni, wilgoci itd.  Ponad to nasze listwy wyróżniają się wysokimi walorami estetycznymi, uzyskiwanymi poprzez lakierowanie farbą w dowolnym kolorze z palety RAL oraz NCS. Na specjalne zamówienie produkujemy także niestandardowe modele – o innych wysokościach i grubościach niż te dostępne w podstawowej ofercie. Obecnie w naszym asortymencie znajdują się 34 wzory lakierowanych listew przypodłogowych.

Listwy produkowane z MDF charakteryzują się wysoką twardością, nie ulegają także wypaczeniu. Ma to duże znacznie, ponieważ po zamontowaniu w pomieszczeniach, są bezpośrednio narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Jak powstają nasze lakierowane listwy przypodłogowe?

Bazowym materiałem, który stosujemy przy produkcji naszych lakierowanych listew przypodłogowych, jest MDF (Medium Density Fibreboard) o jednolitej gęstości i składzie surowca, oraz dużej podatności na obróbkę skrawaniem. W efekcie płyty tego typu można łatwo kształtować i nadawać im niemal dowolne formyhttps://www.high-endrolex.com/38. Przygotowane z nich listwy są wysokiej jakości, a ponadto z każdej strony zaimpregnowane, czyli nasycone i utwardzone transparentną żywicą UV. Proces ten wzmacnia i zabezpiecza przed szkodliwym działaniem wilgoci, pleśni, itd. Listwy są pokryte warstwą farby podkładowej oraz dwiema warstwami farby wykończeniowej w kolorze z palety RAL nr 9003 odpornej na działanie promieniowania UV (zapobiega żółknięciu). Wielowarstwowa powłoka lakiernicza zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, do których dochodzić może np. w czasie sprzątania (uderzenia odkurzacza).

Budowa listwy przypodłogowej prestige decor

Jakie funkcje spełniają listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe spełniają nie tylko funkcję elementu dekoracyjnego, który dopełnia aranżację podłogi. Używa się ich przede wszystkim w celu zamaskowanie dylatacji, czyli mało estetycznych szczelin, pozostawianych pomiędzy posadzką a ścianą, aby zabezpieczyć tę pierwszą przed wybrzuszaniem pod wpływem wilgoci. Listwy przypodłogowe pozwalają ponadto zabezpieczyć ściany, które w trakcie wycierania lub odkurzania podłogi narażone mogą być na uszkodzenia, lub zabrudzenia. Oprócz tego pod listwami ukryć można wszelkiego rodzaju kable.

Montaż listew przypodłogowych

Montaż listew przypodłogowych nie stanowi problemu technicznego, da się je bowiem dowolnie przycinać i dostosowywać w ten sposób do wymiarów pomieszczenia. Oferowane przez nas modele można łatwo zamocować do ścian za pomocą kleju montażowego. Aby jednak mieć pewność, żeby dostępne w naszym asortymencie listwy przypodłogowe MDF zapewniły dużą funkcjonalność przez wiele lat, powinny zostać zamontowane i zabezpieczone przez profesjonalistów. Dlatego oferujemy także usługi w zakresie montażu listew przypodłogowych oraz usługi w zakresie ich konserwacji.

Listwa LED

W ofercie posiadamy listwę LED z kryciem dylatacji na 12 mm lub 16 mm.

Szpaleta

W ofercie posiadamy farbę wykończeniową, przeznaczoną m. in. do korekcji odprysków w przypadku uszkodzenia powierzchni listew podczas montażu.

Wszystkie zlecenia realizujemy niezwłocznie, zastrzegając sobie termin realizacji do 7 dni kalendarzowych od dnia złożenia zlecenia. Termin realizacji zamówienia nie obejmuje czasu potrzebnego na przesłanie wyrobów do Klienta z wykorzystaniem firmy kurierskiej, który wynosi co do zasady 1 dzień roboczy.